| AnaMaryadragutaa a întrebat:

Vreau sa imi spuneti ce stiti despre imperecherea la catei.si mai ales daca ati trecut cu catelusa dvs vreodata prinasta ca rog sa imi scrieti ce i-ati facut chiar atunci cand a fatat si mai vreau sa stiu a cata oara cand intra in calduri(ciclu9 se poate imperechea a doua sau a treiea.Deci daca ati avut sau aveti vreo catelusa care a fatat deja spuneti-mi ce trebuie sa fac eu si daca nu si stiti tot as vrea sa imi ziceti.

Răspuns Câştigător
| Diarobertaaaa a răspuns:

Salut.catelusa mea face in aprilie 2 ani dar cam prin decembrie a fatat eu Nu as fi frut doarece avea doar un an jumate Si as fi frut sa faca pui la 2 ani dar cum a fost in calduri Si sta in curte imi tot intrau caini Am tot marit care dar fara speranta. Timpul gestaiei adica sta cu pui in burta 3 luni si dupa aia fata.o sa-ti dai seama cand va trebui sa fete deoarece va deveni agitate Si isi fa cauta loc.A meau inainte cam cu o saptamana a facut niste crizee asemanatoare epilepsiei m-am speriat enorm pentru ca daca o vezi cum face ai senzatia ca moar dar veterinarul a spus ca n-are nimic Si i-a dat niste calciu.Bine acum sa Nu te sperii ca Nu neaparat o sa faca Si ata asa fiecare ii altfel a mea avea Si niste probleme de la o boala de mani demult, deci nu te speria pun pariu ca Nu o sa aiba nimica iar dupa ce fata locul va fi no mai murtar cu wange etc,., da sa Nu I'll cureti lasa-l asa. Ca asa stie ea ca I'll locul el.cam peste 2 sap sai cureti. Poti inainte sa ii faci un loc Si sa obisnuiesti sa stea acolo ca daca va vedea cai bine Si cald va fata acolo.Iar despre pui ii poti atinci deoarece catelusa e ata iti stie mirosul Si asa Il are Si ea, dar daca maraie e bine sa o lasi sa se linisteasca a mea Nu a marait iar daca a ta ii cuminte de fel nici ea.Cateva zile va sta tot intinsa Si Nu va pleca de langa pui asa ca va trebui sa ii aduci mancarea acolo. Dupa aia va incepe sa iasa Si va merge la ei doar cand trebuie sai alaptezestie ea.Iar puii poti sa ii dai dupa ce ea Nu mai arr lapte cam cand fac puiii o luna.Pui deschid ochii la doua trei saptamani.Sa Nu las pe alt cine strain sa atinca pui pentru ca dupa aia ea Nu ii va mai alpta.Si alteceva Nu mai stiu, cam atat
.A Si intra in calduri de doua ori pe al o data la sase luni Si parerea mea e sa o duci la mascul cam pe la doi ani.
Ce ii sod e ca inainte cam cand or inceput pui sa mearga Si se jucau a mea Nu mai ave nici un chef era posomorata nici Nu se mai bucura cand o scodeam afara la plimbare, iar dupa ce Am dat multimul puin. A inceput sa fie asa de fesena Si plina de viata cum era cand era puii,
Cred ca era bucuroasa ca o scapat de ei laughing P.S scuze daca Am mai facut greseli de ortografie da sunt pe tableta Si m-am cam gresit.
Sper ca team ajutatt

| AnaMaryadragutaa explică (pentru Diarobertaaaa):

Eu vreau a stiu in timp ce a fatat ce i-ai facut cu ce aia ajutat-o? sau doar pur si simplu te-ai uitta la ea? ce rasa e? mersi de ajutor 100 de funde din partea mea

4 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa explică:

Rog seriozitate si fara ironii

| 00MaDa00 a răspuns:

Eu nu stiu cand a intrat in calduri dar dupa ce a fatat eu am lasat-o singura cu pui ei dupa ce mam asigurat ca e bine sper sti fie de folos pa

| Diarobertaaaa a răspuns:

Pai pur si simplu cand am mers sa le dau de mancare am vazut ca o fatat, da oricum nu ai cu ce sa o ajuti si e labrador negru o sa schimb poza pe profil cu ia si o sa vezii
Mersii :* pentru funda:**