| ArianaArii02 a întrebat:

Heii TPU! happy As vrea sa imi iau un saint bernard, malamut de alaka sau boxer. Imi puteti spune unde pot sa gasesc una dintre aceste rase (sau toate 3) mai ieftine? Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| AlexXx90 a răspuns:

Cauta pe Tocmai.Intri la categorii, bagi Agro-animale apoi Animale de companie si selectezi judetul tau si vezi ce gasesti.M-am uitat si eu acuma si am vazut boxer de la 250 de lei +

| ArianaArii02 explică (pentru AlexXx90):

Am cautat si acolo si am vazut si eu un boxer cu 250 de lei dar era foarte departe ...am dat si la judetul meu si acolo erau de la 500 de lei in sus sad

| AlexXx90 a răspuns (pentru ArianaArii02):

Cauta si Malamut de alaska sau Saint bernard. trebuie sa gasesti ceva pana in 300 lei.

| ArianaArii02 explică (pentru AlexXx90):

Crede-ma ca am cautat saint bernard si am gasit de la 190 euro in sus, iar malamut la fel. sad daca as gasi un saint bernard sau malamut pana in 300 de lei ar fi super big grin

14 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Nu exista mai ieftine, toate sunt incadrate intr-un pret, sau ar fi mai ieftine dar nu e de rasa pura!

| ArianaArii02 explică (pentru Eastwood):

Nu poti sa zici ca cei ieftini nu sunt rasa pura happy ...am vazut si boxeri cu 250 lei dar erau foarte departe ...si chiar erau rasa purawinking

| ArianaArii02 explică (pentru Eastwood):

Si saint bernard am vazut cu 448 lei si chiar erau rasa pura ( mi-au trimis un videoclip cu ei, pe langa poze si si cu parinti puilor happy )

| LaLaura a răspuns (pentru ArianaArii02):

Verisoara mea a dat 550 ( boxer) de lei pe el, si cunostea proprietarul, deci mai ieftin o sa gasesti, dar nu rasa pura.

| ArianaArii02 explică (pentru LaLaura):

OK...si celelalte rase?

| LaLaura a răspuns (pentru ArianaArii02):

Nu stiu, eu doar ti-am spus ce stiu, de la surse sigure, rasele pure sunt foarte scumpe, iar cele care se dau ieftin, nu sunt pure.

| ArianaArii02 explică (pentru LaLaura):

N-ai de unde sa stii ca nu sunt pure!

| LaLaura a răspuns (pentru ArianaArii02):

De aceea exista rase pure cu pedigree.
http://www.romaniaboxerclub.ro/index.php?id=203
Ce inseamna cu pedigree si de ce doar aceia sunt rase pure. Iar acele rase costa mult deorece se stiu stramosii cainelui, cu exactitate.

| AlexXx90 a răspuns (pentru LaLaura):

In Romania nu e nimic sigur. poti falsifica sau sa iti faci oricand pedigree. In Romania orice e posibil happy

| LaLaura a răspuns (pentru AlexXx90):

Peste tot este posibil, dar daca vrei cu adevarat o rasa pura il iei cu pedigree, cu certificat de nastere, etc. Eu nu am nicio probleme cu un metis, e tot caine, dar rasa pura si ieftina nu o sa gasesti, cele care sunt "pure" fara pedigree nu sunt chiar atat de pure, iar daca tot ti mortis sa fie pur, atunci dai un ban, verifici si la institutie si stii ca e pur adevarat, fara boli genetice, etc.

| ArianaArii02 explică:

De ce trebuie operat saint bernardul? Stiu ceva cu pielea ca ii prea intinsa de la o varsta sau ceva de genu. happy