| Cuttiiee a întrebat:

Heii TPU! In scurt timp voi primi un pisoi. si vreau sa aflu cat mai multe informatii despre ele.Stau la bloc. vreau sa il vaccinez.Va rog ajutati-ma si pe mine. ce va trebui sa fac. metode cum sa il dresez... si poate si cateva nume dragute puppy dog eyes. Fundaa`!:*

2 răspunsuri:
| pushtius1 a răspuns:

Iti recomand site-ul http://animaledecompanie.info o sa gasesti o sumedenie de info despre pisoi. pentru inceput iti recomand articolul http://animaledecompanie.info/......-tine.html

| qxeenbee a răspuns:

Pai kidda, trebuie sa stii in primul rand ca multi dintre cei care si-au ales ca animal de companie pisica au observat ca, din cand in cand, aceasta obisnuieste sa mestece iarba. Pisicile care traiesc in apartament apeleaza, ca substituent, la plantele pe care le gasesc aici, de cele mai multe ori distrugandu-le. Dincolo de disperarea proprietarilor care isi vad decorul devastat, exista si riscul ca animalele sa se imbolnaveasca, multe dintre plante fiind toxice (leandrul, ficusul, narcisele, rhododendronul, lalele, iedera, crinul, vascul, violetele, steaua de Craciun, azaleele etc). O explicatie este ca pisicile isi procura singure din natura fibrele vegetale necesare unei activitati gastro-intestinale sanatoase, acestea actionand ca un laxativ. Ai grija sa il/o feresti de plantele din apartament. Mai multe poti gasi pe http://primulsait.com/pisici/
Cateva nume (femele) : Amelia ( ca pe pisica mea siameza), Amy, Mella, Risa, Lina, Yuki, Yori, Rima, Serafina, Ricky ( desi Ricky pare mai mult de catelusa decat pentru o pisica), Dollie, Abbey, Angel, Layla, Leyla, Mily.
Alte nime ( pentru motani): Zero, Yuri, William, Oly, Tom, Ciro, Taz, Maru, Aaron, Shin, Shiki etc. Sper ca te-am ajutat ^^!