| ZuettH a întrebat:

Heiii TPU vreau si eu sa imi cumpar un iepure pitic cum pot s-o conving pe mama? dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| Maraaa a răspuns:

Sa ai cresti un iepure in casa e o responsabilitate mare, mai ales daca stai la apartament. trebuie sa ii cureti cusca zilnic, sa ai grija sa ii dai de mancare si de baut, sa te comporti cu el ca si cum ar fi copilul tau, sa ai grija de el si sa-l iubesti. cel mai important este sa ai grija sa nu iti roada mobila, si sa nu faca mizerie in afara custii. ai putea sa ii arati ca poti sa mentii curatenia propriei tale camere si ca poti avea grija de tine, si ca ii poti dovedi ca poti deveni mai matura. nu o sa ti-l ia din prima dupa ce te asculta dar eu zic sa o uimesti pe zi ce trece, ca sa isi dea seama ca chiar meriti sa fi responsabila cu un animal de casa. daca te smiorcai in fata ei nu prea ai sanse sa il ai. sper ca te-am ajutat :*

4 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Ii spui mamei tale ca tu te vei ocupa de el, vei face curat dupa el, ii vei pune tu mancare.Cand eram copil am avut si eu iepure,de fapt am avut un iepure mic alb care s-a imbolnavit si a murit,unii mi-au zis ca trebuia sa i-au doi sau un catel sau pisica,iepurii au nevoie sa stea cu alti iepuri, altfel mor si alta data am avut doi iepuri care se jucau, dar i-am dat cuiva sa-i duca la tara.Sunt draguti, dar nu te poti juca cu ei cum ai putea sa te joci cu o pisica sau catel.Trebuie sa faci curat dupa el tot timpul mai ales cand ii dai drumul prin casa sa alerge si cam miroase cand isi face nevoile.Iti urez succes!

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Ii spui mamei tale: Mami te rog frumos i-am si mie un iepurash ca doar eu o sa am grija de el nu tu nu o sa fie o treaba in plus pentru tine ci pentru tine. Si daca o sa am acest iepuras o sa fiu mai responsabila o sa vezi

| Gabonne1982 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa-ti iei iepure in casa.Fosta mea prietena a avut unul si i-a ros mobila si tocaria.Sunt frumosi, simpatici dar si foarte stricatori

| tricky a răspuns:

O convingi spunandu`i ca e mic, dragalas, nu face la nimeni rau, iti place foarte mult si promiti sa-l iubesti si sa ai grija de el. (sa-i dai de mancare, sa-i schimbi cand se murdareste si toate alea. )