| Ionut0196 a întrebat:

ajutati-ma va rog. Vreau sa o conving pe mama sa ma lase sa imi cumpar caine... cum sa fac. imi doresc mult...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar, care este motivul ei de nu vrea sa aveti caine?

| GirlOnline81 a răspuns:

Daca iubesti atat de mult animalele, ofera-te voluntar la un adapost sau centru de adoptii. In felul asta, in afara de faptul ca vei face o mare diferenta pentru un animal abandonat, poate ca iti poti convinge mama cat de serioase sunt intentiile tale (fiindca, crezi sau nu, un animal este o responsabilitate mare).

| dororo a răspuns:

Esti sigur ca vrei caine? probabil nu te lasa pentru ca stai la bloc. nu intelege gresit dar e un efort foarte mare sa ti un caine la bloc crede-ma o sa latre si o sa deranjeze vecinii acum depinde si ce vecini ai tu dar ai mei faceau mare scandal... mai bine iti asculti parintii

| Pufy12 a răspuns:

Iti iei fara sa ii spui. Apoi nu mai are ce sa zica trebuie sa il cresti?

| Veronica86 a răspuns:

Eu acum 4ani când vream un caine ii promiteam că o să învăt mai bine şi că un câine mă făcea mai fericită. Am avut noroc că m-a înțeles şi acum după 4 ani încă am câinele