| blossomuwuwut a întrebat:

Heiiiii.

Deci, am cumparat o catelusa bichon maltez acum o luna. Eu locuiesc in Londra si planuiesc sa o iau cu mine in 2 luni. Cand am cumparat-o am sunat veterinarul satului sa ii faca primul vaccin si deparazitarea. Acum are 2 vaccinuri facute si l-am sunat din nou ca sa ii cer carnetul de sanatate cu vaccinurile pentru ca am vorbit cu alt medic veterinar sa ii fac pasaport si microchip. Acest veterinar al satului mi-a spus ca ar fi mai usor sa o pun intr-o cutie si sa o ascund la vama.
Mi-a mai spus ca nu are actele sa ii faca carnetul. Ce as putea sa fac acum? Nu as vreau sa ii fac vaccinurile de 2 ori, dar nu stiu daca medicul de la oras ar crede ca are deja 2 vaccinuri facute fara carnet medical.

1 răspuns:
| Cristiana_Daniela_1999 a răspuns:

Trebuie sa aiba carnet de sănătate din start cand ii face vaccinurile e imposibil sa nu il dea, incearca sa vorbesti cu celalt medic sa iti faca el carnetul si sa iti spuna medicu de la sat ce vaccin i.a făcut sa treaca omu pe carnet vezi daca merge asa... Mai mult nu stiu eu ce sa iti spun poate te ajuta altcineva cu mai multe detalii