| LovEruL a întrebat:

Helllpp! As vrea sa`mi iau un caine asa ca am ales 2 rase pe placul meu. As dori niste pareri care s`ar merita sa-l cumpar http://www.caini-de-vanzare.com/Samoyed, http://www.caini-de-vanzare.com/Amstaff
PS : Stau la apartament

Răspuns Câştigător
| Diablo666 a răspuns:

Aia care zice ca e experta "in caini".jur ca ai problema la mansarda! Are nume LOvEruL. poza cu el,se vede clar ca e baiat si u zici ca daca e fata se potriveste.straight facerolling on the floor
On: Samoyed'ul are multa energie si multa blana, nu stiu cat de fericit ar fi intr'un apartament
Amstaff'ul tr inscris la politie si plimbat cu botnita, in rest e okhappy
Aman2 rasele sunt frumoase, alegerea e a tahappy

8 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Raluca447 Ea a zis dintre cele doua rase. Mie imi place mai mult Somoyed, insa cand ii creste blana si mai ales in apartament... Nici amstaff nu este bun pentru apartament. Rasele pe care le-ai ales sunt pentru casa. Eu una nu ti'as recomanda sa iei una dintre rasele astea pentru ca nu vor fi fericite in apartament.

| LaughOutLoud a răspuns:

Samoyed e mai greu de ingrijit vara pentru ca le creste blana f mare si ei se coc de cald.deci iti recomand am-staff.e mult mai usor de tinut la apartament.
funda?

| Tourniquet a răspuns:

Samoyed. love struck

| DemonicaMrx a răspuns:

Eu sunt experta in caini si daca esti fata si stai la apartament, fetelor li-se potriveste yorkshire terrier este mic si poate fi bagat in poseta si usor de plimbat
daca esti baiat trebuie sa iti iei dintre cele doua rase un amstaff.
eu asta zic pentru ca sunt experta in caini si stiu.
succes!

| DemonicaMrx a răspuns:

Uite cine vorbeste kity ha ha ha tu nu esti experta in caini ca mine tu nu sti nimic despre ce caine i se potriveste unei fete asa ca taci din gura!

| Capsuinkaadulcicaa a răspuns:

Samoyed e foarte dragut dar si greu de ingrijit vara asa cum au mai zis si ceilalti si vei avea probleme si cu parul prin casa.eu iti propun amstaff sunt iubitori si loiali! Cat despre comentariul lui yorkie, parerea mea e ca indiferent daca esti fata sau baiat, nu trebuie sa ai o rasa anume.Cumpara-ti ce-ti place tie! Sper ca te-am ajutat! Pwpicy dulciiii!

| DarkSkittles a răspuns:

Poti sa-ti iei un golden retriver. eu am unul si e super dragut si e o problema... nu-l poti tine la bloc decat daca apartamentul e mare si e la parter si crede-ma sunt experta in caini

| LovEruL explică:

Am citit despre amstaff ca se acomodeaza la apartament...