| EoEoEo a întrebat:

Hello! Ce rasa de pisicute preferati mai mult? dintre Angora Turceasca si Birmaneza? Funda;)
Angora Turceasca :
http://www.zooland.ro/......ceasca.jpg
Birmaneza :
http://www.cutzu.ro/pictures/rase/birmaneza-20.jpg

Răspuns Câştigător
| ZumZz a răspuns:

Eu am doi motani : unu de rasa angora si unu de rasa birmaneza :X ii iubesc la fel de mult pe amandoi... dar in special ma atrage foarte mult frumusetea rasei angora :X este ca un puf de zapada si birmanezele sunt dragute dar sunt cam rautacioase si mofuturoase angora este de fapt opusul nu se opreste din joaca si nu sunt pretentioase :X

9 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Birmaneza.

| faranume a răspuns:

Birmaneza

| KiaraHoney a răspuns:

Eu am avut un pisoi de angora cu birmanez alb complet extrem de frumos cu niste ochi blue mai deschisi ca apa dar mi-a cazut de la balcon si i s-au zdrobit oasele si a muritsad Avea 4 luni...E stiut ca pisicile albe sunt surde sau oarbe.Al meu era surd.

| deadea23 a răspuns:

Birmaneza >big grin

| Ramonish a răspuns:

Birmaneza e mai dulce :X

| Bloondyna a răspuns:

Birmanezele poate sunt mai frumoase dar sunt cam rele:-s. O data eram afar si era o mata brimaneza[ a vecinei mele o lasa libera tot timpul]. Si m-am dus la ea cu gandul sa o mangaihee hee ca era asa de cute si a inceput sa "maraie" [sau cum sa ii zic] si venea dupa mine cu coada si parul de pe spate ridicat si ma fugarit in jurul unei masini pana cand un baiat a expediat-o cu un sut[ imi pare rau dupa mata dar chiar ma speriat]. Iti dai seama ca nu se mai puteau astia opri din ras dar e un exemplu bun ca sunt cam rautacioase:-s.

| AlexutuDeiu a răspuns:

Birmaneza ii mai cuminte dupa cum vad si are ochi foarte frumosi.

Eu dintre ele as alege Birmaneza.

sau O Angora tureceasca dar gri cu alb gen : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:14, s:0&tx=65&ty=107

| fluffee a răspuns:

Angora Turceasca imi pare mai draguta. happy. si mai speciala.

| Aidaaaa a răspuns:

Mie imi plac ambele. SUnt pufoase si dragute. Daca vrei una cuminte ia-ti birmanezabig grin.