| BeBebuu a întrebat:

Hellolove struck ma puteti ajuta? imi doresc mult d tot un catelus dar mama nu este de acord sa avem un kaine in casa pentru ca ii este frica de ei.am inkrkt in toate modurile posibile dar ii e frica rau cum o pot konvinge sa ne luam un kutzuulove struckfundita

15 răspunsuri:
| Vulvatron a răspuns:

Mai greu e sa il aduci. dar dupa o sa se ataseze de el, zii ca o sa ai grija de el si sa nu isi faca griji ca, propriul caine e ca un copil, o sa o protejeze etc happy Aveam si eu la inceput aceiasi problema si am adus cainele fara sa stie ai mei si eram sa zbor din casa cu tot cu caine laughing iar dupa o saptamana il iubeau mai mult ca pe mine happy

| Vulvatron a răspuns:

Sa ne spui si noua daca ai reusit sa iti iei caine pana la urma happy succes big grin si inca ceva... Pitt Bull Terrier = cel mai bun prieten patruped pe care il poti avea happy

| yumeee a răspuns:

Alfabetul românesc conţine şi litera "c".
"înkrkt" nu e cuvânt.

| ytalyanu a răspuns:

Nasol in cazul tau este foarte greu dar nu imposibil, spune-i mamei tale ca renunti la altceva numai sa-ti atingi scopul, mult succes

| deeitza a răspuns:

Pai va trebui sa il iei foarte mik in caz ca vrei o rasa de caine mai mare vb cu tatal tau starngi bani si il iei te duci la mama ta cu catelul si sa vazi ca ii va placea te sfatuiesc sa iei un coker bichon puddle sau caniche nu lasa nici un firde par iar daca il inveti de la o varsta frageda sa iasa afar nu va face in casa la mine a mers am avut exact aceias problema

| ProjectJackpot a răspuns:

Propune-i un catelus mic, pufos si inofensiv. Anyway, sa ai un caine este o responsabilitate destul de mare. Intr-o zi, te vei plictisii sa-l tot duci afara (sa-si faca nevoile) + ca lasa mult par.

| L33thaLL a răspuns:

Ia un caine pe ascuns, si pe maicata tine-o intr-o camera din care nu poate iesi ''usor'', da sa nu latre la ia ca asa se inrautateste situatia mult mai rau

| BeBebuu explică:

Ms la toti pentru sfaturi:*am incercat si am luat un catel si l-am adus aksa si cum ma vaz mama cu el a inceput sa tipelaughingsi m-a pus sa ii caut stapan sa il dam. Dar orkum mersi pentru sfaturi :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kkaine, inkrkt, kutzuu... zici ca e alta limba! Cu cocalarismul asta o sa se sperie si cainele de tine!

| DarkMirror a răspuns:

Incearca sa-i spui mamei tale ca o sal dresezi si o sa-l faci sa te asculte. Tu trebuie sati alegi un caine micut, pufos, dragalas, pentru ca oricui i se inmoaie inima cand ceva asa mic, si inofensiv. Daca ai putea sal cumperi tu pe ascuns, sal ingrijesti, sai faci baie si sal "infrumutesezi" cand nu-s parintii acasa...credema ca nici ea nu se va putea desparti de micut.

| IgnoreMe a răspuns:

Atunci fa-ti un prieten care da din coada cand il fluieri, il poti scoate afara in lesa, il pui sa-ti manance din palma, etc...

| roby2oo0 a răspuns:

Si eu mai vreau caini dar treaba e ca mie numi plac decat caini mari si mama nu ma lasa nu ca i frica dar nu-i place eu am un caine si mie drag dar eu vreau 4 si mami cand a auzit...si tot il bat pe tata la cp sa-mi aduca un caine si mi-a zis caci cand gaseste unul de rasa o sa-mi aduca. treaba e ca mie numi gaseste asa usor pentru ca mie numi plac caini mici si pufosi mie imi trebuie un caine mare care sa ma apere sa pot merge cu el prin strada si sa ma asculte caci eu am la noi in sat niste vecini care se poarta urat cu mine caci is mai mari ca si mine

| lili24 a răspuns:

Doar cu faptul implinit, adica cumperi un catelus, sa fie pufos, jucaus, unul smecheras care numai cand il vezi sa-ti vina "sa-l maninci"astfel incat sa-l aiba pe "vino-n coace" astfel chiar si mama ta cand il va vedea il va indragi pe moment. Ori incearca sa o faci sa inteleaga ca ei de fapt ii este frica de cainii mari, dar unul mic care va fi crescut la voi in casa si dresat dupa bunul plac nu are cum sa-i faca rau ci din contra il va indragi. SUCCES!

| lavinia_7802 a răspuns:

Ti-am mai tr un mesaj numai ca mi-am schimbat contul. tr mesaj pe contul asta

| lavinia_4553 a răspuns:

De unde esti? daca esti din aceeasi loc cu mine te ajut 100 %. tr mesaj daca nu vrei sa afle nimeni.nu e gluma dar stiu cum sa ii convingi pentru ca si eu i-am convins pe ai mei.