| JammyBrooks a întrebat:

Help me! urgeent!
Am o perusica care abia mai respira, respira greu si parca ar avea muci la nas.scuzati-mi expesia! dar asa este! ce sa fac? ma tem sa nu moara si are si diaree! Nu am medic veterinar la mine in sat si nu pot sa ma duc!

1 răspuns:
| heinekeen94 a răspuns:

Oh doamne, pentru diaree dai ceva pastile de care ai lua si tu, nu stiu, imodium etc, pentru muci dai o aspirina. Vorbesc serios dai o JUMATE de aspirina, iar pentru diaree dai tot ceva pastile pentru Oameni. Cateii mei (2) au avut o toxinfectie alimentara si doctorul meu veterinar le-a dat pastile pentru oameni. Incearca...