| MeMeMe97 a întrebat:

Ce sa ii fac la un perus bolnav (sta cu aripile zgribulite, respira greu si scoate sunete ciuadate)pana maine cand ajung la veterinar ptc mi-e frica sa nu moara! Funda! Ajutorrrr!

3 răspunsuri:
| DadyDana a răspuns:

Încearca sa-i dai sa manance, sa bea apa, joacate cu el ca sa nu moara...este o boala in aer, si al meu a fost la fel ca al tau acum o saptamana, dar acum nu are nimic!

| MeMeMe97 explică (pentru DadyDana):

Si nu i-ai facut nici un tratament?

| DadyDana a răspuns:

Nu...al meu si-a revenit, dar vezi ca exista carbuni pentru papagali si sunt buni.