| BoomBoomToxic a întrebat:

Hey...am aflat ca daca rontai creta fac febra. e adevarat? imi face rau? cam in cat timp isi face efectul?

Răspuns Câştigător
| cocainejunker a răspuns:

Vei face doar, doar febra, atat. 10-15 minute. de preferinta nu lua cu multa apa pentru. ca isi pierde din efect.

14 răspunsuri:
| MaimoSH a răspuns:

Eu iti recomand sa nu mananci creta.

| Alexa_9443 a răspuns:

Da este adevarat happy

| Innovation a răspuns:

Nu prea este vag ca nu prea cred ca faci febra de la creta.Dar oricum, de ce ai rontai creta?

| Innovation a răspuns:

Sincer,nu am auzit niciodata de la nimeni ca daca rontai creta vei avea febra.Dar oricum de ce ai vrea sa rontai creta?

| Aishaa a răspuns:

O sa iti spun ce s-a intamplat unei colege in clasa a 6. Au fortat-o unii sa manance creta [nu infloresc deloc,tipa e si cam ciudatica] si da,a facut febra pe langa multe altele, s-a dus si la spital, ma rog mai multe.Mai bine nu ai incerca. Efectu se vede cam.in aceea seara as zice

| Gentiana a răspuns:

Eu cred ca vrei sa te omori.Ai mancat creta?

| alyna a răspuns:

Buna!
da e adevarata eu chiar am niste colegi in clasa(baieti) care au avut incredibila idee sa manance creta ca sa scape de ore.Au mancat fiecare cate o bucata si dupa cam in jur de o ora au inceput sa aiba febra!
deci nu te sfatuiesc sa incerci!
by!

| AnnaMaryStar a răspuns:

Da faci febra.un coleg a incercat si dupa 10-15 min a inceput sa transpire, sa inrosit la fata si avea febra mare.pana si-a revenit a durat cam 1-2-3 ore

| MangekyouSharingan a răspuns:

Mdea nu iti recomand sa o inghitiwinking

| LoVeIsLiFe a răspuns:

Buna.
da este foarte adevarathee hee
ai grija ca pot face alergie.
nu iti recomand.este foarte rau din cate am auzit de la ceilaltihee hee
febra tine cam 2-3 zile
efectul si'l face in 2-3 zile

| AlexicăHD a răspuns:

Pai si eu ma "rontait" dupa 2h isi face efectu faci febra apoi a-2-a zi nai nimic

| 123456789_9071 a răspuns:

Da si eu am auzit ca da rezultate.
Merita sa incerci.

| n3squ1k97 a răspuns:

Da este adevarat! acum nu stiu dupa cat timp da te rezolva!big grinbig grin

| nutellanuexista a răspuns:

Heii. deci nu incerca.
O sa ai durreri foarte mari de stomac.
Si febre. tio spun din proprie experientza. :-s