| anonim_4396 a întrebat:

Cum poate sa ti se faca repede rau? Am o prietena care in seara asta o obliga parintii sa mearga undeva si ea nu vrea. Am auzit ca daca mananci creta faci febra, cata creta trebuie sa manaci si in cat timp isi face efectul?
Si va rog fara raspunsuri in genu: "Zii sa vorbeasca cu parintii si sa le explice ca nu vrea...bla bla."- a incercat sa le explice ca nu vrea sa mearga de vreo o luna.
Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Da,de la creta faci febra,dar mai bine sa nu incerce!laughingNu cred ca e placut sa inghiti praful ala de creta amar si cine stie ce mai pateste!laughingNu poate sa se prefaca?happySpune-i sa incerce sa se prefaca cat mai bine ca se simte rau, e ametita, o doare stomacul si ca ii e greata!laughing

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Doamnee, să-şi bage degetul până in gât şi vomita săşi bage degetul în nas şi să se gâdile pe acolo apoi îi vine să strănute, nu manca certa cine stii ce îi va face în organism.laughing

| ioanadanny a răspuns:

Sa incerce cu sare de lamaielaughingtras pe naslaughingv-a stranuta foarte mult si ii vor lacrima ochi tare de tot.stiu asta de la o colega mai tignita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi sa se prefaqce si sa manance ce va care nu ii place si sa se gandeasca la ceva care nu ii place... daca nu o perie de dinti. ai vazut cand iti pui peria de dinti mai jos bine nu pre jos si o sa vomite sper ca te-am ajutat dar iti spun sa nu incerce cu creta ca poata sa si moara si nici cu peria de dinti succes a si o fundita daca se poate cel mai bine ar fi sa mearga acolo stiu ca poate nu ii place dar decat sa pateasca ceva mai bine merge acolo unde vor parintii

| sabin5786 a răspuns:

Trebuie sa manance cam o cutie.dar mai bine sa nu manance ca se poate intampla si mau rau de cat sa faca febra.