| Opsitar_Cornel_1998 a întrebat:

Hey
Am iepuroaica aia cu un singur pui care am dat-o la iepuroi.V-am povestit si ieri
Iepurasul care il are are o luna o saptamana si 3 zile si ii mare ca o fost singur si o avut lapte
Azi l-am mutat intr-o cusca asa mica defapt mai incap doi ca el acolo.L-am pus acolo pana ii fac cusca pentru ca pe mama lui am dat-o la iepuroi
Oare l-a intarcat? Cand l-am mutat a fost speriat dar acum sta linistit.
Mananca tot ce ii dai dar nu prea il vad sa beie apa.Acum cum ii singur o sa vad
La mama lui i se mai vad 2 sau o tata
Deci ce sa fac?

1 răspuns:
| Mal5 a răspuns:

Poate ca iepurasului ii este dor de mama lui sau cum este intr-o alta cusca, acesta trebuie sa se obisnuiasca cu ea. De asta se poate sa nu bea apa sau sa manance pentru ca ii este frica, dar ca sa vezi ca mananca iti sugerez sa stai mai departe de el pentru ca daca vede o sa stea si n-o sa se misteai ales ca este intr-o cusca noua. Sper ca te-am ajutat