| Idontcare11 a întrebat:

Hey. Am nevoie de ajutor. Vreau sa stiu cum sa fac sa merg cu o prietena la plimbare cu caini. Ambele avem bichon al iei are 1 an 6luni iar al meu 11 luni face imd. Cand ne intalnim nu ne putem plimba deoarece ambi caini se joaca continuu. Na hai ca la inceput 10-20 de min da nici dupa nu vin.si daca ii ducem putin cu forta al meu incepe sa maraie si al iei latra ambi tragand de lesa foarte tare sa ajunga unul la celalalt. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| PetreAlexandraValentina2007 a răspuns:

Trebuie sa te impui in fata lui si prietena ta la fel. Mai intai ii lasi sa se joace 10 min., apoi il tragi langa tine daca maraie la tine ii dai una peste bot ( nu tare ) si tii tare lesa incat sa stea langa tine. Cand il tragi si nu maraie si sta cuminte langa tine il reconpensezi cu carnita fiarta sau cascaval etc.

Funda? Plsss

3 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Ii lasati 5-10 minute sa se joace apoi ii luati si ii bagati in buzunar si va plimbati linistite. Initial am crezut ca e vb de vreun pitbull sau ceva imens...

| Ada78 a răspuns:

Pai ar trebui sa ii lasati si sa se joace. Daca aveti incredere in ei ca nu fug ii puteti lasa sa se joace intr-in parc sau ceva.

| Idontcare11 explică:

Multumesc de raspunsuri. Alexandra am incercat sa iti dau funda dar nu ma lasa nu stiu de ce o sa mai incerc