| blueve a întrebat:

Hey! Am o mica problema. Duminica eu am mancat 2 prune si am lasat samburi pe iarba. Iar catelul meu a mancat un sambure. Poate muri?

P. S: catelul are 2 luni

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Nu, nu va muri, va fi digerat de sucurile gastrice din stomac.Insa s-ar putea sa il doara putin burtica si sa simta o stare de disconfort.Nu-i problema, se mai intampla din neatentie! Am vazut cazuri la televizor in care o pisica a inghitit un ac si prin operatie a fost salvata, deci nu e cine stie ce.
O zi buna!happy

5 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu va muri. Poate il va durea putin urtica, dar samburele va iesi ( cred ca ti-ai dat seama pe unde).

| TrottiForYouOfSurprise a răspuns:

Nu,catelul nu va muri daca a inghitit un sambure dar poate sa-l doara burtica. Daca esti chiar asa de ingrijorata si vezi ca nu se simte bine du-l la veterinar dar in mod normal nu trebuie sa-ti faci griji

| totElodia a răspuns:

Nu draga. Dar l-a mestecat, sau l-a inghitit asa? Daca nu l-a mestecat, o sa-l cam doara burtica, insa sucul gastric este in stare sa dizolve si o lama de ras, daramite un sambure de prunahee hee.

| cristy95 a răspuns:

Nu,stai linistita happy

| printesaroz a răspuns:

Nu