| lisalisa a întrebat:

Catelul meu nu si-a mai facut nevoile de 3 zile, cred ca are dureri de burta pentru ca a mancat iarba, in ce-a de-a 3-a zi a facut doar treaba mica. Credeti ca este ceva grav. Daca stie cineva cum poate fi rezolvata aceasta porblma, va rog sa ma contactati. Multumesc.

5 răspunsuri:
| Andr3 a răspuns:

Cum ti-a spus si AndreeaaaaaChriss, cel mai bine este sa mergi la veterinar. Poate a inghitit ceva si nu poate sa isi faca nevoile.Catelusa mea, cand era mica, a inghitit odata o carpa pe care habar nu am unde a gasit-o, cred ca o adusese vantul si nu pute sa isi faca nevoile si am fost la medic si i-au scos-o f usor.Si daca are blana destul de mare si stai la curte si ai pietricele prin curte, unii caini inghit pietre in aceasta perioada pentru ca se curata si inghit si par si acele pietre ii ajuta sa elimine mai repede parul din stomac.si catelusa mea la fel face si medicul mi-a zis ca nu e problema atata timp cat pietrele sunt mici.Dar poate al tau a inghitit prea multe sau una mare.Sau poate nu i-a priit ceva si acum e constipat.Depinde cu ce l-ai hranit.Mai multe nu iti pot spune, noi putem doar sa ne dam cu presupusul, medicul iti va pune intrebarile necesare unui diacnostic bun happy

| lisalisa explică (pentru Andr3):

Da, cu siguranta trebuie sa ajung la un medic. Multumesc mult pentru raspuns.

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctorul veterinar. Nu te lua dupa alte solutii pentru ca nu stii cu adevarat ce are si ii poate face mai rau!

| lisalisa explică (pentru ChrisstinaXdddddddd):

Da presupun ca asta e cea mai buna solutie. Mi-e cam frica, nu a fost niciodata asa de cuminte si linistit se vede clar ca are cevaa. Multumesc pentru raspuns.

| newboy a răspuns:

Du-te cu ia la doctorul veterinar cum a spus AndreeaaaaaChriss, sigur doctorul veterinar o va salva..., sigur...