| Byencutzz a întrebat:

Heysad as vrea si eu un sfat
cand eram mica m-a muscat un caine foarte rau am fost in spital. injectii. (stiti voi, cum este ) si tot nu le port ura ba din contra imi plac asa mult.
cainii de rasa tind la mine si ma joc cu ei, din cate am observat ei vad in mine un prieten si vroiam si eu sa-mi iau
dar nu stiu ce sa fac?
eu invat dimineaza si dp ce vin la 2 tocmai pe la 7 termin lectiile si de el n-as mai avea timp
iesitul afara n-ar fi o problema asa mare pentru ca sunt la parter dar restul?
cum ar fi sa faca pipi in casalaughing? ar innebuni mami ca avem covoare si in dormitor( camera parintilor)+ camera mea + sufrageria
crying nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| isabella_1263 a răspuns:

Daca il scoti regulat de mic...adica dimineata, cand vii de la scoala si seara (mai tarziu) invata. cand e mic e putin mai greu, dar vezi ca exista presuri (sa le numesc asa) speciale pe care le poti cumpara aproape de oriunde si-l pui in camera, il inveti sa faca acolo de mic si nu vei avea probleme. Eu asa le-am facut alor mei si acum nu am probleme cu ei. ideea e sa-l inveti cu un anumit program de mic si sa-l respecti, pentru ca asa il va respecta si el. Presurile respective, sunt unele care au nu stiu ce solutie in ele care-l atrag sa faca in acel loc, sau sunt si unele care nu au miros. Nu-ti inchipui ca mirosul respectiv il simte cineva din casa, nu, doar cainele.

3 răspunsuri:
| Barbie331 a răspuns:

Il plimbi o data sau de doua ori (mai bine de doua ori)inainte, iar apoi il dresezi sa faca intr-ul sigur loc, da? Poti sa ii cumperi si o ladita si cand megi acolo cu el sa ii zici ceva de genul :toaleta, ca eu cred ca merge am citit in revista Animalele Planetei.
Iata niste rase micide exemplu, iata:Yorkshire terrier toy, weastie, cavalier king charles spaniel, bishon, caniche, pekinez, chiwawa, tekel si cam acestea imi vin in minte acum ca banuiesc c a daca esti la bloc, si mai ales ca te cearta, mai bine rase mici. Aceasta este parerea mea, faci ce vrei, e decizia ta.

Imi dai mie fundita, plz?

| Lora a răspuns:

hee hee) pai cerele parerea parintilor, daca ei sunt de acord sa iti ia atunci nu mai e nici o problema big grin

| Dutzu23 a răspuns:

Intreaba de parinti. Daca ei accepta ti-as sugera ce iti place mai mult (eu prefer Hasky sau Ciobonesc)dar trebuie sa ai si timp Exemplu:Cel putin 1-2ore pe zi sa te ocupi de elhappySi pe parcurs ce creste trebuie sa il invetzi unde si ce sa faca=) Sper ca parintii tai sa acceptabig grin G L