| KiTTtTtTtTtyYyYyY a întrebat:

Hey! credeti ca animalele pot sta in casa de ex catzeii ce parere aveti voi eu il tzin in porumbar e bine? are 2 luni si nu-l pot tine afara. funda!

Răspuns Câştigător
| Scândură a răspuns:

Buna! Da, mi se pare in regula sa-l ti in porumbar, asa facea si bunica mea cu cainii ei. Nu este nevoie sa-l tii in casa, daca sunt conditii in porumbar, are si el acolo ceva moale pe care sa doarma si banuiesc ca e acoperit, atunci mi se pare super in regula.
Sper ca te-am ajutat! bafta!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca are un culcus si e caldut acolo si nu urla, atunci e bine. Daca esti la casa, e bine sa aiba un loc afara sa doarma.
O zi buna!

| RoXxy a răspuns:

Nu nu e deloc bine pentru un catelus, lasa-l sa se simta mai libe! Tine-l in casa si pune undeva o tablita cu nisip si uda-l cu apa din cand in cand asa se va invata sa faca pipi acolo sau daca este asa mic cainele il poti invata sa se duca la usa ca sa il lasi afara atunci cand are nevoiewinkingEu am o catelusa de cand era f mica si am invatat-o sa se ceara afara si doarme cu mine in camera.In pat cu mine nu o las dar am 2 paturi in camera si ea doarme in celalaltlaughing

| Bossulet a răspuns:

Aoleo. GRESESTI IMENS. Si eu am catel, pisica chiar si o mica broasca testoasa ( nah hai ca pisica si broscuta sunt ale fratiorului).
Broscuta sta in casa logic. Dar pisica ( 3 luni jumate ) si cainele ( 2 luni) stau afara. Catelusul are cusca lui l-am invatat in ea de la inceput nu comenteaza de loc. Pisicuta doarme in podul garajului acolo s-a invatat. Soro, animalele au blana nu le e frig, nu o sa fuga pentru ca stiu cine le da de mancare. Si eu credeam la fel insa il vad si pe catelul meu noaptea, chiar cand ploua, moare de cald, e fierbinte blanita. PS indiferent ce rasa o fi, maidanez, husky, beagle ( ca al meu) cainele rezista la temperaturi de -30 de grade! L-ai invatat in porumbar acum o sa tragi de el de numa. Crede ca acolo e casa lui si acolo trebuie sa stea.

| z0z0x a răspuns:

Eu am un catel in casahee hee dar depinde daca este de rasa mica/ medie (adica nu mari) este chiar foarte recomandat la unele rase sa le tii in casa, de exemplu eu am un bichon, si nu poate trai afara, ca o sa se imbolnaveasca, exista multe alte rase asa. Daca nu este de rasa si asta mi s-a intamplat happy l-am tinut in casa pana a crescut putin apoi fai un culcus afara si poate sta linistit, se va adapta oriundewinking Sper ca te-am ajutat