| Pitbull305 a întrebat:

Hey, este adevarat ca daca tii langa tine un animal drag (pisica) te face sa te simti bine sufleteste si sa nu mai fi trist.

2 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Da.Te fac sa te linistesi si sa te relaxezi. Pisica tinuta pe abdomenul tau absoarbe energia negativa.

| Adriannabruneta a răspuns:

Este adevarat, eu am doua pisici. Un motan pe care il am de 3 ani si o pisicuta de vreo 6 luni si sunt foarte fericita. De cate ori ajung acasa si le vad cu cata bucurie ma asteapta mi se topeste sufletul happy cand ma simt rau sau sunt suparata stau numai lipite de mine si ma maseaza si se alinta, iar torsul lor este foarte recomfortant, adorm instantaneu.Insa un animal implica si obligatii: trebuie sa l ingrijesti, sa l hranesti, sa i acorzi atentie, sa l tratezi in caz de boala... oricum pentru mine merita sa fac orice efort pentru ele happy