| PauuuMaria01 a întrebat:

Hey TPU, acum o ora am gasit un melc random pe strada si am simtit nevoia să-l iau, il cheama Steve, stiu, sunt prea mare pentru asa ceva, but nu asta e problema, problema e ca nu stiu ce să-i dau de mancare si ce să-i pun in acvariu, am cautat pe mai multe site-uri dar gasesc orice informatie in afara de cea de care am eu nevoie, putin ajutor? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, nu ești niciodată prea mare pentru a adopta melci și a-i boteza Steve. E un gest cât se poate de uman și de legal happy

În al doilea rând, iar de data asta îți scriu ceva legat de întrebare, am o colegă de clasă care știu că îi dă melcului salată, dovleac, cartofi, banane și morcovi cruzi, adică verzi (nu am întrebat-o de ce, cred că or fi mai moi sau mai ușor de asimilat de catre metabolismul lor, îmi dau cu presupusul). Îi curăță bine acvariul (au scaune dubios de mari - amănunt scârbos inserat laughing - nu te-ai aștepta de la o creatură așa mică) și nu îi dă multă mâncare, ca să nu se strice acolo.

https://rum.aquafans.ru/......-este.html

Am citit printre rânduri articolul ăsta de sus și îți spune acolo ceva legat de melcii de stradă, obișnuiți. Zic să te mai uți și acolo.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca il cheama Steve ar trebui sa il intrebi ce ii place. Dar sa o faci in engleza.

| PauuuMaria01 explică (pentru darrio2007):

Daca ai senzatia ca ai facut o gluma buna ar trebui sa te lasi de droguri man?

| PauuuMaria01 explică (pentru PauuuMaria01):

Frumos ca pun emoji si TPU schimba happy

| darrio2007 a răspuns (pentru PauuuMaria01):

Nu caracteriza pe altii asa cum esti tu, boy!

| PauuuMaria01 explică (pentru darrio2007):

Tu culca-te happy

| darrio2007 a răspuns (pentru PauuuMaria01):

N-am somn, cand vad asemenea intrebari.

| sierra1 a răspuns:

"am gasit un melc random pe strada"

e ceva specie nou descoperită asta, "random"?

| PauuuMaria01 explică (pentru sierra1):

Adica l-am gasit la intamplare, ai vrut sa faci o gluma si tu sau ce? happy