| Anonimus937382 a întrebat:

Hey TPU, am un bichone maltese, iar în fiecare noapte când mă duc la toaletă mă latră, de ce face asta? El știe ca sunt eu, dar totuși face asta.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca nu te porti prea frumos cu el.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca il scoli din somn, cainele te cearta pe limba lui.

Ai cumva probeleme cu prostata de la anisorii astia?
Du-te la medicul urolog sa vezi ce ai!

| newaccountbye a răspuns:

Poate ca bichonul tău să se teamă sau să aibă anxietate atunci când te desparti de el. Încearcă să îi acorzi mai multă atenție și iubire în timpul zilei, ca sa se simtă mai în siguranță și mai confortabil. Nu ai menționat vârsta lui sau de când îl ai, ar putea fi util să îl "antrenezi" să rămână singur pentru perioade scurte de timp, astfel încât să învețe să se simtă mai confortabil când e singur.