| Miloșescu_Gaby_1976 a întrebat:

am vazut saptamana trecuta un sarpe de apa(Natrix tessellata) la pescuit cum tinea un guvid in gura si unii oameni zic ca acesti serpi nu au dinti iar unii zic ca au dintii mai mari decat ii are o vipera. puteti va rog sa spuneti daca au dinti sau nu iar daca nu au sa-mi spuneti cum tin acesti serpi pestii atat de bine in gura?

1 răspuns:
| Vofuse a răspuns:

Pai au sute de dintisori mici si ascutiti cu care musca pestele. Sunt ca morenele cred.