| elen004 a întrebat:

As vrea sa imi fac o blog pe YouTube. La fel ca al Tequilei. Dar nu stiu cum?! As vrea sa aflu:
1. Cum imi fac un blog PE YOUTUBE? MAi exact Cum procedez.
2. Ce sa prezint in el?!
Si alte lucruri cat mai folositoare! Pls... Dau Funda Celui mai Bun, Explicit si FOLOSITOR Raspuns! As vrea cat mai rapid posibil raspunsurile voastre! laughing :*

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

In primul rand,in opinia mea Tequila nu e un model de urmat,mie personal nu-mi place si sunt vlog-eri mult mai buni, dar tu faci cum vrei.
Ceea ce vrei tu sa faci nu se numeste blog, ci vlog, de la video blog.
Trrebuie mai intai sa iti faci cont pe youtube, si apoi sa iti postezi video-urile acolo. Sa iti faci canalul cunoscut si aia e. Pentru asta trebuie sa ai continut interesant si calitatea video-urilor buna. Asa ca nu filma cu camera telefonului cu clapeta sau d-astea.
Acuma, ce sa prezinti in el..nu stiu, ai zis ca vrei sa faci ca Tequila, eu stiu..prezinta-te,vorbeste despre diferite subiecte interesante, da' vezi nu fa clipuri mai lungi de 5 minute ca sunt super plictisitoare.

| elen004 explică (pentru wforweirdo):

Ok. Multumesc mult. Ce ma mai intereseaza foarte mult este cum sa editez un videoclip. Ma poti ajuta? Adica cum sa fac scurmetraje. cum sa editez. si altele legate de asa ceva! Chiar iti multumesc mult! (y)

| wforweirdo a răspuns (pentru elen004):

Eu editam video-uri dar nu pentru vlog-uri, dar nu conteaza. Foloseam Sony Vegas Pro 10 sau 11. Acum am 12. Si m-am uitat pe youtube la tutorialuri, cum sa editez. Doar scrie pe youtube "how to download Sony vegas pro 11 for free" sau 10 sau whatever, si gasesti clipuri in care ti se explica chiar usor cum sa ti-l downloadezi. Si apoi poti cauta diverse chestii, cum sa le faci, basically what I'm saying is that youtube is the solution

4 răspunsuri:
| Chuppaorange a răspuns:

Eu zic sa te lasi big grin

| elen004 explică (pentru Chuppaorange):

Mda. Eu zic sa taci din gura! daca nu ai ceva folositor de spus tine pentru tine! Pa-PA!