| Anonim200210 a întrebat:

as vrea sa imi iau un animal de companie, insa sunt nehotărât! Puteți sa imi propuneți câteva animale de companie? Va roog mult sa dați si niste detalii despre ele ( cum ar fi: hrana, adăpostul etc. )
Țin sa Menționez ca nu prea am timp liber si as vrea un animal de companie care sa nu fie pretentios si sa ceara multă atenție.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ZizicaWanZizicovici a răspuns:

Ti-as recomanda un iepure, detalii despre el aici:http:
//www.zooland.ro/ce-trebuie-sa-stim-despre-ingrijirea-iepurilor-1125

si 'dieta' lor aici: http://www.gazetadeagricultura.info/......rilor.html

Dar tin sa te atentionez in privinta mirosului :D, insa, pe langa acesta, nu cred ca mai e nimic 'rau'.
P.S. Sunt pufosi. :)

5 răspunsuri:
| Costinel_Badea_1995 a răspuns:

Tias recomanda un hamster. e dragalas si nu necesita multa ocupatie
. Hrana o gasesti la orce magazin de animale ( pet shoop).

| cilia a răspuns:

Un sarpe

| cilia a răspuns:

Eu mias fi luat un pitbul

| benaotilia234567 a răspuns:

Un peste ar fi usor de ingrijit din acela singuratic nu ii mai stiu numele.
Nu necesita absolut de nici o atentie si este foarte ieftin.