| Robert_George_2001 a întrebat:

Hey TPU.Ce studii îmi trebuie pentru. a fii veterinara

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Pai admiterea se face pe baza unor teste.Biologie si chimie dar in functie de orasul in care vrei sa faci. Faptul ca ai terminat stiinte ale naturii in liceu te ajuta destul de mult. Poti sa dai la facultate si faci 6 ani si dupa iesi direct medic veterinar iar daca doresti o specializare ramai la doctorat.Nu este master sau rezidentiat. Dupa cei 6 ani poti daca ai banii necesari sa ai propriul tau cabinet.
Sau mai poti sa faci curs de tehnician veterinar dar cred ca acela se plateste daca nu ma insel.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie sa absolvi Facultatea de Medicina Veterinara, cu diploma de licenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Facultatea de medicina veterinara!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate medicina veterinara sau poate constructii de masini

| CuriousStuff a răspuns:

^ Facultatea de medicina veterinara. (Se fac 6 ani de facultate, exact ca la medicina + eventual o specializare de inca cativa ani daca vrei)

| vocea a răspuns:

Iti trebuie sa diploma de la Facultatea de Medicina Veterinara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai la Facultatea de Medicină Veterinara

| Andreea213 a răspuns:

Facultatea de medicina veterinara