| peachglow a întrebat:

Cine poate sa mi dea exemplu de sintetizatoare/piane/pianine care sa fie cat mai ieftine dar sa aiba clape ca de pian(mai greu de apasat). Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Clapele sunt greu de apasat doar la inceput, dupa ce te incalzesti toate sunt usoare.
O pianina(asta este mai ieftina in comparatie cu un pian) care inca functioneaza si e in stare buna nu are cum sa aiba clapele altfel decat cu trebuie, una vai de mamitica ei, da, poate avea clapele foarte usoare.
Eu am pianina cumparata acum 9 ani(la mana a doua) si de cand am luat-o o singura clapa este moale si nici nu se aude, in rest, este normala.

| peachglow explică (pentru RedNose):

De unde ai cumparat-o? sau mai bine zis de unde pot sa dau la schimb/cumpar clapa folosita?

| RedNose a răspuns (pentru peachglow):

Acum 9 ani, eram prin clasa a3a-a4a,deci de tot sau ocupat parintii mei si nu pot sa-ti spun mai multe.