| xxMerghelexx a întrebat:

M-ar interesa sa ma apuc de un instrument cu clape. Am cautat pe net si am gasit in mare parte claviaturi si sintetizatoare si piane electrice. Care este diferenta dintre aceste instrumente? Care ar fi cel mai bun pentru cantat cantece in genul Dire Straits sau Genesis (in general rock clasic sau progresiv)?

Multumesc anticipat pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| RobertM16 a răspuns:

Sintetizatoarle,pianele electrice sunt in general folosite ca Midi Instruments pentru partea de productie muzicala sau live act-uri.Se mapeaza si combina cu alte instrumente si controllere in studio-uri.

Pentru genul tau, ai nevoie de o claviatura/pian normala sau digitala.