| DarkShaodw1 a întrebat:

Imi doresc de ceva timp o chitara. Parintii au hotarat sa-mi indeplineasca dorinta, asa ca o voi primi de ziua mea.(sfarsitul lui aprilie) Ok, pana aici totul bine si frumos. Problema e urmatoarea: as putea invata sa cant la chitara(ca doar n-o so tin de mobila) de pe net? Am gasit multe cursuri, dar nu sunt sigura ca sunt potrivite. Voi ce parere aveti? Se poate invata asa? Cunoasteti pe cineva care a facut-o, sau poate chiar voi ati reusit?! fundita maare si cate un vot la fiecaree:*
*Mentionez ca nu sunt incepatoare in ale muzicii(cant de cativa ani la pian).

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Daca esti foarte pasionata de un instrument, si petreci mult timp cu el, poti invata si singura cu ajutorul unor cursuri, dar ar fi indicat pentru inceput sa iti formezi bazele cu ajutorul unui profesor. Pe urma, sky is the limit. Si eu cant la chitara si iti garantez ca e un instrument super si nu te plictisesti niciodata de el.
Succeswinking

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

N-ai cum sa inveti singura doar de aceea exista cursurile sa te invete.

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ai cateva saptamana poate o luna. asa vei invata ceva dupa care vei lua melodii si acorduri de pe net eu asa am facut.

si acum stiu ffffff binewinking

| alexmircescu13 a răspuns:

Daca ai deja cunostinte de teorie a muzicii, poti citi un solfegiu, stii ce e un acord, un semiton, o gama minora si una majora, faci diferenta intre diez, bemol si becar, o sa poti invata sa canti la chitara acorduri simple, iar apoi totul tine de exercitiu. Succes!

| TheCritic a răspuns:

Iti dai seama ca e mai bine cu un profesor real dar si eu tot de pe net si de pe DVD-uri am invatat sa cant la chitara.Deci DA se poate invata...

| mango999 a răspuns:

Eu cant la chitara. netul nu te prea ajuta cu lucrurile de baza, poate doar sa canti la chitara.sa nu iti para rau de chitara, te vei descurca, te poti duce la un profesor, iti va fi mult mai usor. dar de unde esti caci daca esti din constanta iti pot recomanda niste profesori buni

| MissDi a răspuns:

Poti sa inveti si singura.eu imi doresc o pereche de roleday dreamingday dreamingday dreamingday dreamingday dreaming

| Epurean a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la un profesor.In cateva luni te poate invata sa canti si ai grija ce fel de chitara iti iei

| danut_3664 a răspuns:

E simplu am un prieten care a invatat sa cante la chitara de unu singur asculta in jur de 20 si ceva de ori o melodie sa ajunga sa cante putin din ea...e adevarat e mai greu dar nu mai cheltuesti bani cu, cursurilewinking have fun

| denisa_7853 a răspuns:

Nu trebuie sa te lasi de visul tau invata sa canti la chitara invata daca ati place nu trebuie sa lasi visele neideplinite...doar cele posibile happy
Succes Mult!