| ta5232545 a întrebat:

mai am o intrebare legata de bichoni. As putea lasa un bichon timp de 6 ore singur in casa? Ar strica ceva? Si cat ar putea costa un bichon maltez -femela?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Poti sa-l tii si mai mult, daca este obisnuit, iar ca pret in jur de 80-100 euro.

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Cand e mic roade, face peste tot etc. chiar si daca esti tu acasa.
Un pui trebuie invatat sa stea singur acasa si sa aiba in timpul asta o ocupatie ca altfel devine distrugator.

Un bichon din piata, mercador, intr-adevar gasesti de la 300lei, daca nu si mai putin, dar vei da de un metis si cu rist de boli.
Un pui de calitate cu garantia ca este 100% pur, sanatos il gasesti doar in canise serioase, ce nu cresc mai mult de 2-3 rase(exclus: "canisa" premium, petshop-uri, site-uri gen caini-de-vanzare.ro),dar te costa minim 200-250e.
Intrebarea mea: de ce sa dai 100e pe un pui metis cand poti sa-l adopti(il iei gratuit)?

Citeste aici ca sa intelegi ce inseamna un caine de rasa cu pedigree: http://www.romaniaboxerclub.ro/index.php?id=203

| viotedy a răspuns:

Fii sigura ca ar strica.cel putin pana se maturizeaza.300-700,depinde.