| ixGlittery3Mag a întrebat:

Hey TPU...stiti cumva cum se curata nisipul de la acvariu, adica... pietricelele alea?

Răspuns Câştigător
| 0rock112 a răspuns:

Scoti tot ce e in acvariu si le speli cu apa rece, se goleste cel mult jumatate din acvariu pesti ramanand acvariu, se spala pereti interior cu un burete nou, se complecteaza cu apa de la chiuveta + substanta pentru tratarea apei, se regleaza temperatura incalzitorului la 24 grade, bafta.

2 răspunsuri:
| contvechiidc a răspuns:

Deci.
Scoate pesti
pune-i in altceva acvariu pune-l in cada dupa ce pui toata apa o versi aia murdara si cu dusul curati, de trei ori cu dusul intre pietre dupa pui apa in acvariu si dupa pui pesti si gata
sper ca ti-am fost de ajutor happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Ca sa nu trebuiasca sa scoti pestii, folosesti un tub care la jumatatea lui are o sita (special pentru curatare) cu care misti pietricelele, si acea mizerie se opreste in sita (iar apa curge in galeata, sau in ce pui apa). Iar restul mizeriei care mai ramane prin apa plutind, filtreaza filtru.In orice magazin de animale gasesti acest tub de curatare (Tatal meu asa face, si acvariul are 100 de litri). Funda? tongue