| XxBoGdYxX a întrebat:

De ce trebuie sa scot nisipul din acvariu? ca sa nu se tulbure apa mai repede? si ce sa fac cu pesti? daca nu au pietris?

Răspuns Câştigător
| CenturyChild a răspuns:

Pestii rezista si fara pietris. Poate fi si curatat cu un furtunel de curatat pietrisul happy

1 răspuns:
cristian
| cristian a răspuns:

Nisipul trebuie sa-l schimbi pentru ca este amestecat cu rezidurile de la pesti.Inainte de a folosi alt nisip si pietris este bine sa-l tratezi in cuptor pentru a evita imbolnavire pestilor.
Ti-am mai dat doua adrese:www.forum.acvarist.ro
www.acvarist.ro
Aici gasesti discutii interesante despre preocuparea ta.
Poti chiar sa te imprietenesti cu acvaristi experimentati si poti face si anumite schimburi cu ei.