| andrei234groza a întrebat:

Hey TPU! Vreau sa îmi iau o pereche de Guppi. Dar nu pot acum pentru că am alergie (astm bronșic). Deabea peste 2 ani aș putea, dar cam câti pui pot avea? mi-e frică să nu dispună mult spațiu ținând cont ca aș vrea sa cumpar un acvariu 80x35x40 cu capacitate de 112 litri. Vă mulțumesc, dau FUNDĂ!

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Intr-un astfel de acvariu intra destui gupy, chiar si 30-40. E bine sa iei mai multe femele( cam 5 la un mascul), chiar daca nu-s atat de frumoase.