| BiancaAlecsandra a întrebat:

vreau sa le fac papagalilor mei un copac pentru joaca si voiam sa intreb daca lemnul de mar e toxic pentru ei si daca da ce lemn as putea saa folosesc multumesc

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Lemnul de mar nu este toxic pentru papagal. Doar lemnul de cais, prun, cires, stejar, piersic, artar, cedru si alun este toxic pentru papagali.

2 răspunsuri:
| Hainute_Haine_1990 a răspuns:

In special cu lemn de mar si par se fac, deci nu este toxic! Poti cauta si pe net si ai sa gasesti!

| Denysa169 a răspuns:

Nu stai linistita doar lemnul de cires e f toxic pentru ei funda