| Saddelyx a întrebat:

Vreau si eu niste idei...Am chef sa confectionez ceva,dar nu stiu ce.Orice idee este bine primita. Locuiesc la bloc,asa ca unele materiale nu imi sunt accesibile.

Vreau sa mai intreb un lucru.O sa incerc sa fac un arc cu sageti,dar nu sunt sigura ce fel de lemn este cel mai bun si daca arcul trebuie sa il fac pe loc sau trebuie lasat la uscat (si cat timp trebuie in acest caz).Am cautat pe internet, dar am gasit o gramada de variante si nu stiu care este cea mai buna.

Răspuns Câştigător
| enjoy23life a răspuns:

Hei. Pentru arc, sa stii ca si eu am facut unul mai demult dintr-un lemn foarte elastic :lemn de nuc, iar sagetile din alun.
DE confectionat, poti sa intrii e site-uri handmade DIY si sa te inspiri de acolo

2 răspunsuri:
| LoCcO a răspuns:

Lucreaza in fimo(plastelina care se intareste in cuptor).Sau fa Braţarile prieteniei.

| Patricia111 a răspuns:

Incearca sa faci accesorii handmade:) http://ilovehandmade.ro/ site'ul asta s'ar putea sa iti fie de ajutor si gasesti pe net tot felul de tutoriale:)