| didiidreew a întrebat:

Hey vecina mea are 6 catelusi mici si ii da pe gratis mi-a dat si mie unul dar lui tata nu ii plac catelusii ce sa fac?

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Probabil considera ca esti prea micut/a pentru a ingrijii un catel, mai asteapta sa mai cresti.
Un catel necesita multa grija, mancare speciala, cheltuieli la veterinar.
50 lei cheltui pe mancarea a unui catel.
Mai bine mai asteapta, si pana atunci cumpara-ti un hamster, porcusor de guineea, broasca testoasa sau pestisori.

O zi placuta! happy

| Nayuky a răspuns:

Ce dragut.ce rasa sunt..sau daca nu sunt de rasa cresc mari?
A si pai acum ca ti l-a dat spune-i ca o sa ai grija de el..etc

| vrabiuta a răspuns:

Convingel ca ie dragut sau cautai stapan sau convigeo pe mama ta sa-l convinga sa-l pastrezi

| laila3000 a răspuns:

Eu am acasa 2 catele mari si patru pui. Tata nu vroia sa ii mai tinem.L-am convins ca pot sa am grija de toti(asta implica sa faci curat dupa ei)