| dyenutza01 a întrebat:

Hey!:*Vreau sa fac un blog pentru trupa mea de dans! Participam la multe concursuri si am zis sa ne facem cunoscuti si pe net! Prima intrebare: Imi cere numarul de telefon si tara, ca sa pot primi un mesaj cu un cod de activare. Dupa ce trec numarul, spune ca nu il recunoaste, deci, ce trebuie sa fac? Ma mai gandeam sa fac sectiuni speciale pentru fiecare dansator, unde sa trecem cateva poze, niste date, ma rog, am idei in legatura cu astalaughing) Dar, de unde pot face rost de chestii tari, adica sa pun muzica, tot felul de chestii pe care le-am vazut pe blog-uri! Nu vreau sa ii intreb pe cei din trupa, e o surpriza pentru aniversarebig grin Facem 1 an

4 răspunsuri:
| ardillabicolor a răspuns:

Ca sa iti recunoasca numarul trebuie sa pui si prefixul de Romania( +40 parca)

| ardillabicolor a răspuns:

Nu ai pentru ce :* Si eu am trecut prin chestia astahee hee dupa zeci de incercari m-am prins cum sta treaba

| dyenutza01 explică:

Aa, mersi ardillabicolor:X

| Kitty* a răspuns:

Salut:-*
Am avut si eu un blog, drept sa-ti spun, l-am sters imediat dupa ce l-am facut. Mie nu mi-a cerut numar de telefon, dar cred ca depinde si de platforma (site-ul pe care iti faci blogul). Eu iti recomand www.blogspot.com sau www.wordpress.com, sunt cele mai populare. Ai idei bune, poti face aceste sectiuni, ca si categorii. Din cate stiu, pe blogspot poti edita culorile, fonturile, poti pune poze, deci poti personaliza aspectul. De wordpress nu prea stiu multe, dar oricum si acolo poti alege dintr'o gama variata de aspecte.Muzica cred ca gasesti pe blog o optiune, ca sa pui, daca nu postezi intr-un articol codul unei melodii sau al unui videoclip. Ca sa faci blog-ul popular, trimite-l in lista de yahoo, posteaza-lpe hi5 sau alte profile daca ai:) Eventual poti face si un twitter al trupei :D E o idee frumoasa pentru aniversare. Sper ca ti-am fost de ajutor si mult succes!