| alyp0p a întrebat:

cine are idei pentru o trupa de dans de fete?

13 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna!
Daca sunteti un grup de fete foarte bune prietene intre voi, unite mereu(sau nu neaparat), dar daca vrei sa iti alcatuiesti propria trupa de dans, uite niste sfaturi:
-numele trupei vi-l puteti alege in grup, un cuvant mai special, un nume mai special pentru voi sau puteti pune initialele numelor voastre:de exemplu Cornelia, Diana, Delia si iese numelebig grineDiCo sau puteti pune nume mai special:StarGirls, PisicutzeleCochete, FeteVedete, XXL Girls etc.
-va puteti alege o culoare simbolica pentru trupa voastra:rosu, roz, mov, auriu...
-puteti sa luati versuri de pe net cu cantecele favorite si sa le cantati sau puteti alcatui propria melodie, dupa gusutl fiecareia
-trebuie sa fiti niste "staruri"organizate si mereu unite
-sa purtati mereu haine stralucitoare cu paiete, lanturi cu medalioane identice, strasuri, sclipici, nasturi colorati, insigne etc.
Succes!

| qMisaki a răspuns:

Pai : ia uite o muzica : paparazzi de lady gaga, inta pe google pe " cantece de majorete" daca vrei...
sper ca te-am ajutat!

fundita?

| qMisaki a răspuns:

Dci ca nume ai putea foflosi uramatoarele : StArGiRlS sau SUPERDOLLS;
Ca si cantec poti folosi : lady gaga - pocker face ( e potrivita sa stii! )
Costume : -culoare : o culoare combinata dupa gustul vostru;
-costume : o fusta scurta cu chilot si un corset dar nu strans pe voi care are sus ca un tricou sau putest va imbracati cu costumele voastre preferate daca vrei;
-sala : o poti face chiar in sala de sport a scolii tale daca o rogi pe directoare!
Succes!

| qMisaki a răspuns:

Idei de nume : stargirs, kattysuper, leavegirls, sweety girls, trandy girls, seven girls, GirlsBand, music in seven girls, music in seven si vip-urile.
Cam atat stiu! fundita? te rog am doar una!

| dOody a răspuns:

De unde esti?

| freakypoppy a răspuns:

Idei pentru nume sau pentru ce?

| nocomment_4400 a răspuns:

Buna! de unde esti? si eu vreau sa fac o trupa de fete si deja am facut un colaj si neam gandit la cateva miscari dar pana acum suntem doar trei fete si ar mai trebui sa gasim 2 sau 3, si la repetitii o colega s-a gandit la un garaj sal inchiriem de la cineva sau chiar o sala de dans dar cred ca se gaseste mai greu si e ft scump deci...eu cam la atatea m-am gandit cea mai mare problema este unde voi face repetitiile.sadsi ma gandeam oare putem gasi un sponr ceva, nu stiuthinking nu stiu chiar multe despre aceste chestii dar am ureche muzicala si dansez destul de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trupa minunilor.

| dedu a răspuns:

Buna da eu sunt intr-o trupa si avem nevoie de fete cu varsta intre 11 si 16 ani

| dedu a răspuns:

Si daca esti interesata ia id asta si mai vb

| dedu a răspuns:

id i_love. you96

| alyp0p explică:

Noi ne cautam un nume pentru trupa... dansam bine si trupa este formata din 7 fete...idei de nume?

| AlexLoveZzzZZ a răspuns:

Pai ati putea folosi LaLa Dance
Tabu
Original

Queens of Dance
Love Girls
K-BOOM
Love Expert
DanceX