| Geeo13 a întrebat:

Hi TPU!happy cati ani traiesc husky...sad cine rasp primul fundita:X

Răspuns Câştigător
| Zippy a răspuns:

In jur de 15 ani

5 răspunsuri:
| irinuca a răspuns:

Un câine Husky trăieşte în medie între 10 şi 15 ani, în unele cazuri ajunge la 20 de ani, dar depinde foarte mult de cum a fost îngrijit, ce hrană a primit, vitamine, exerciţii, stil de viaţă etc.
Fiind un câine de talie mare, poate avea probleme cu încheieturile dacă nu primeşte calciu când e puiuţ.
Mai multe informaţii despre câinele Husky: http://www.animalutul.ro/......tuos/1401/

| Geronimo9234341 a răspuns:

Intre 15 si 25 de ani

| andyandreyutza a răspuns:

Husky Siberian traieste in jur de 10-12 ani.Afectiunile curente/bolile se manifesta in jurul varstei de 1-3 ani. sper ca am fost de ajutor. pup dulcee:*

| Diana_6668 a răspuns:

Traiesc multhappy

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

In medie de 50 de ani
Unii mor si mai repede.sadShy eu am avut un husky si a murit la 50 ani