| pisicutza3d a întrebat:

Imi rasp candva de ce barbatul trebuie sa intre primul in restaurant nu femeia?[tema la modeling]... funditalove struck

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Pentru a deschide usa doamnei si a o invita sa intre.
La fel la coborarea dintr-un mijloc de transport barbatul coboara primul si da mana doamnei (o ajuta sa coboare).

| ana25 a răspuns:

Barbatul intra primul, pentru ca el trebuie sa gaseasca o masa libera.

| kicsihari23 a răspuns:

Pentru ca atunci cand intri intr-un restaurant majoritatea oamenilor se uita sa vada cine a intrat si atunci femeia nu trebuie pusa intr-o ipostaza proasta sau care nu-i place. De asta intra barbatul primul tongue.

| Lummy a răspuns:

Ca sa tina usa deschisa pentru fata, si cand iese la fel:d

| sergiudayro a răspuns:

Poi daca arunca cineva cu un scaun prin bar/restaurant, trebuie sa fie protejata femeia. In plus, pentru ca nimeni sa nu o agreseze, trebuie sa intre baiatul primul. E un fel de semn...

| sergiudayro a răspuns:

@lummy, nu e adevarat, la iesire este fata!

| Roxxymhy a răspuns:

Ca sa-i tina usa probabilthinking