| Andwta a întrebat:

Hi! Un blog gratis pentru incepatori?

7 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Wordpress FTW

| unvecin a răspuns:

Pentru a-ți crea gratuit propriul blog recomand:
blogger.com (administrat de Google, poți include reclame Google AdSense dacă vrei să-l monetizezi)
wordpress.com (are o parte de administrare superbă, de asemenea și teme dintre care să-ți alegi)

| Andwta explică (pentru unvecin):

Am incercat sa imi fac pe blogger.com, dar cand ajung sa imi scriu parola la adresa de e-mail mi-o considera gresita. Mi-am facut alta adresa si tot asa.

| unvecin a răspuns (pentru Andwta):

Dă-ne un copy-paste la eroarea pe care o primești. Eventual un screenshot (poți să-l încarci pe imgur.com).

| NLS a răspuns (pentru Andwta):

Eu am initiat acum cativa ani un blog pe blogger, si tocmai ce am intrat pe el din nou, cu contul de google.

Parerea mea, blogger e mai potrivit pentru ce cauti tu.
Si probabil va functiona daca mai incerci, daca nu, trimite un mail la asistenta Google.

Wordpress se preteaza pentru mediul de afaceri, interfata e mai sobra, business-oriented.

| LaraMarcelle1992 a răspuns:

Wordpress