| andreiTFM a întrebat:

Husky sau chow chow? Stau la apartament. Am 15 ani si sunt destul de activ dar va incepe scoala. Funda pt cel mai bun argument si vreau sa va aud si parerea.

Răspuns Câştigător
| Kandia15 a răspuns:

Nu stiu despre chow chow. Dar eu am un husky. e foarte neastamparata, dar e super simpatica. Nu iti recomand sa iti iei husky daca stai la apartament. il vei chinuii mai mult. Plus ca ei nu suporta caldura

2 răspunsuri:
| apz a răspuns:

Aş opta pentru un chow-chow. Husky sunt mult mai activi şi în lipsa ta... Ţi-ar cam distruge casa.

| DevilNight01 a răspuns:

Chow chow: daca ai frate sau sora mai mica nu til sugerez (motive de siguranta chow chow e foarte greu de controlat) si trebuie sa ai timp cu el (minim o ora de plimbare si exerciti si chow chow este o rasa mai lenta deci trebuie sa ai rabdare cu el) eu sincer nu iti sugerez chow chow pentru ca e mai agresiv decat husky si chiar si cu tine poate sa o ia razna si sa te muste deci ai mare grija daca iei unu.
Husky:daca ai frate sau sora mai mica poti sa il iei dar la fel sa ai grijja sa nu il enerveze el este foarte atasat de stapan si familie deci daca vede un necunoscut cu tine poate sa o ia razna de asta trebuie sa il dresezi de mic si trebuie sa nu il lasi mult timp singur pentru ca si el poate fi foarte distrugator daca ai este foarte cald si se plictiseste, trebuie sa iesi cu el minim o ora si ai grija ca fuge foarte mult si repede de asta iti recomand o lesa.
Parerea mea e ca un husky ar fi mai potrivit pentru tine ca are foarte mare grija de stapan si apropiati dar ti-am zis ai grija este foarte rapid poate repede sa iti scape din mana si am zis foarte bine MINIM o ora dar mai bine e sa stai mai mult timp pe afara pentru ca el prefera racoarea si activitatea bun acum sper ca te-am ajutat bafta cu alegerea.