| exuberis a întrebat:

Se poate creste un chow-chow la apartament? Ajunge foarte mare cand e adult? Vreau un raspuns de la cei care au deja si stau la apartament.

Răspuns Câştigător
| DianaDianaa a răspuns:

Am si eu chow_chow si stau si la bloc am si un fox.Deci iti poti lua.Trebuie dresat chiar de tine insusi cu vointa si rabdare sa faca intr-un loc amenajat.Trebuie trimat sau tuns si nu vei avea probleme cu parul. Funda?

| exuberis explică (pentru DianaDianaa):

Face pe covoras absorbant?

| DianaDianaa a răspuns (pentru exuberis):

Da

7 răspunsuri:
| viperra a răspuns:

Sigur ca poti, este un caine de talie mesie si mica, intre, si va trebui sa il scoti si afara la plimbare happy

| Florinaa123 a răspuns:

Da, se poate. Nu creste mare deloc, dar trebuie sa ai grija de el si sa l scoti afara de cate ori are nevoie.

| ralupuf a răspuns:

Da,se poate creste...doar ca e grau de intretinut! Trebuie pieptanat in fiecare zi, altfel i se incalceste blana.....nu se face foarte mare iti va veni cam pana la genunchi, sper ca te-am ajutat! Succes!

| exuberis explică (pentru ralupuf):

Mersi de raspuns. Am vazut niste poze cu chow-chow adulti si mi s-au parut uriasi laughing dar poate era de la rezolutie

| RedNose a răspuns (pentru exuberis):

Chow chow-ul poate ajunge la maxim 56 cm masculul, iar femela maxim 51 cm la greaban (asa se masoara un caine http://v1.ruffrollin.com/wp-content/uploads/2010/06/height-with-line.jpg )