| aADI a întrebat:

Husky-ul meu s-a jucat la grătar și el este de culoare alb-negru... dar s-a depus cenușă pe el și acum este gri și arată foarte ciudat, l-am spălat dar nu a ieșit de pe blană. Trece cu timpul sau?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca la spalat nu se curata, atunci e posibil sa-i fie decolorat parul de la caldura (firele arse).
Uite-te atent, daca radacina firelor de par mai este colorata sau arsa (gri). Daca mai sunt urme de culoare, atunci hutski-ului tau ii va creste inapoi parul colorat, dupa ce creste /il schimba pentru iarna /vara.

| aADI explică (pentru Bula):

Salut, m-am uitat este alb la rădăcină, dar cum pun mana pe el preiau și eu cenușa aia, deci sigur e murdar, i-am facut acum o separare față de grătar. să nu mai ajunca pe acolo. Sper să-și revina blana e ciudat să-l văd așa...

| Bula a răspuns (pentru aADI):

Daca dupa spalatura te mai murdareste, atunci inseamna ca nu l-ai spalat bine!
Du-l undeva sa faca o baie buna, intr-un rau sau parau, acolo se va spala intr-adevar.
Daca nu ai asemenea loc, atunci dus la spalat cu dus /furtun etc ( NU cu presiune mare! ).

| Andreeush a răspuns:

Mai spală-l de câteva ori.