| ŞoSeŢeL a întrebat:

Iepurasii mei au deja 12 zile si deschid ochii dar nu mult si dupa se cuibaresc inapoi.Alteori sar si fug prin cuib ca ma gandesc ca iasa insfarsit si pot pune mana pe ei. Dar se duce visul fiindca nu tine mult si se linistesc.Intrebarea mea e : in cate zile iasa ca sa pot pune mana pe ei? Sau ar avea ceva daca ii mangai acum?worried

Răspuns Câştigător
| M4nu3l a răspuns:

Au dor 12 zile? poti sai mangai foooooooooarteeeeee incet cu degentul mic... in 20 zile maxim 30 poti deja sa-i iei in manawinking
Funda?

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Iepurii au forme de canibalism și își mănâncă puii mici.
Este preferabil, ca să îi lași în pace, în perioada cât încă, sunt mici și beau lapte.

| AlexandraEpureanu a răspuns:

Absolut teoretic nu ar fi nici o problema nici daca ii mangai acum, au trecut de varsta critica cand daca simte miros strain mama ii respinge.

Oricum, sfatul meu e sa mai astepti putin, dupa 3 saptamani deja nu o sa mai fie nici o problema sa ii mangai, sa te joci cu ei; poate chiar puti n mai inainte, in functie de cum evolueaza ei. happy

| CaSsiDykeNNeDy a răspuns:

Trebuie sa ii lesi daca nu "MAMA"lor o sa-i manace pentru ca ea ii recunoaste dupa miros si daca pui mana o sa "prinda" mirosul tau si o sa-i manance ori n-o sa le mai dea mancare

| Ungur_Aurelia_1973 a răspuns:

Nu trebbuie sa îi atingi doar dupa 2 saptamani daca nu îi mananca MAMA