| anonim_4396 a întrebat:

Iepurele meu mănâncă non-stop! E normal? Adica ii pun mancarea lui speciala in fiecare seara dar are ceva daca i-o las până termina? Stiu ca fanul este normal sa-l mănânce, dar nu stiu pentru restul, pentru ca in cusca are si niste batoane speciale

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| adelina29 a răspuns:

E în regulă să mănânce toată ziua, fiind rozătoare, și ai mei toată ziua nu mai termină.
Totuși, aș zice să fii atent la porțiile de mâncare specială, nu e indicat să le depășească doar pentru că are nevoie de ceva de ronțăit. Cel mai bun lucru pe care i-l poți da sunt crenguțele de salcie. Sunt foarte sănătoase pentru ei și nu trebuie să fie neapărat verzi. De asemenea, și crenguțele de măr și fân din plin, care ar fi bine schimbat de două ori pe zi. Doar vezi să nu-i dai orice crenguțe de pom fructifer. Cele de piersic, de exemplu, sunt toxice.

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

AM avut si eu 2 iepuri cand eram mic si mancau toata ziua laughing. Trebuia mereu sa le aduc ceva sa rontaie ca altfel rontaiau tot ce prindeau.

| oz_1736 a răspuns:

Iepurii mananca continuu. Se mai opresc putin cand dorm. Dar stii ca dorm iepureste