| Luciany84747 a întrebat:

Buna seara TPU!
Am găsit o păsărică mica acum noaptea vroia sa o mănânce o pisică, și m-am decis sa o țin într-o cușcă peste noapte.Este la fel de mica că o vrăbiuța.Supravietuoeste până dimineața este foarte energică! Ce mănâncă? Vreau un răspuns serios.

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Supravietuieste pana dimineata cand o vei elibera in natura.
Ce mananca? Dar ce pasare este? Daca este cat o vrabiuta, poate fi un pitigoi. Nu cred ca ai scapat-o de pisica doar ca sa o chinui tu. Da-i drumu afara.

| Florinrobert a răspuns:

Mălai,firimituri,grâu.