| anonim_4396 a întrebat:

Iepuroaica mea a inceput sa manance mult,ea este o rasa mai mica a mancat un papusoi mare tot,i-am dat o mana de lucerna ca pentru dansa si i-am mai dat iar, pana seara a mancat si betele din cusca de la lucerna.Este normal? Ea este gestanta, trebuie sa nasca intr-o saptamana.

1 răspuns:
| TheGodfatherx a răspuns:

Este absolut normal. Iepurii, indiferent de rasa mănâncă destul de mult, mai ales în perioada de gestație. Trebuie sa hrănească fătul. Sper ca te-am ajutat.