| andreiboss31 a întrebat:

Iepurii de casa se pot incrucisa cu cei belgieni?

Răspuns Câştigător
| anonimavorbeste99 a răspuns:

Eu am o iepuroaica belgiana de 1 an si am imperecheat-o cu unul de casa si au iesit vreo 5 pui ( dar toti semanau cu belgianul)...Si am facut asta de vreo 3 ori si tot asa au iesit...deci nu are nimic daca ii imperechezi.
Dar am auzit si eu ca daca iepuroiul este mai mic decat iepuroaica de multe ori nu se imperecheaza...

| andreiboss31 explică (pentru anonimavorbeste99):

Da dar eu am invers...dar cred ca o sa mearga(eu cred iepuroaica nu este de casa, ci este urias german-alb cu ochii rosii) ca am impresia ca nu era suficient de matura-acum are 9 luni aproape

| anonimavorbeste99 a răspuns (pentru andreiboss31):

Pai si cu marele alb am imperechiat-o si tot acelasi rezultat ( doar ca puii aratau la fel ca belgianul).

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Iepurii belgieni nu sunt tot iepuri?
Da!

| andreiboss31 explică (pentru MMihai):

Pai am incercat de doua ori dar tot nu a luat...iepurele are un an(cel belgian) si cea de casa are in jur 7-8 luni