| deyutza135 a întrebat:

Imi da cineva un link despre cum sa recunosc un perus daca e fata sau baiat? cel mai rapid si bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| Ioanadulcik a răspuns:

Femela are coloritul foselor nazale gri-maro iar masculul il are albastru - violet. In perioada de imperechere culorile devin mai intense

Mascul
Coloritul apare dupa 6 luni
La pui fosele nazale sunt colorate roz la mascul si alb la femele

Funda?

6 răspunsuri:
| RTDRomania a răspuns:

Il intorci si te uiti

| deyutza135 explică:

Nu e amuzant de loc

| SaDiCuL a răspuns:

rolling on the floor LooooooooL

| Butterfly2012 a răspuns:

Nu e nevoie de link.

Femela are "nasul" de culoare aurie asa ciocolatie nu stiu cum sa-ti explic.

Iar la masculi este un albastru intens.

Asta la adulti iar la pui este :

roz la masculi ai alb la femele.

cu placere.

| PamiAdelush1999 a răspuns:

Nu ai nevoie de un link pentru a afla daca un perus este fata sau baiat poti afla chiar tu daca te uiti la narile lor fetele au narile argintii si baietii maronii (culori mai inchise)